Cyberpunk 2077 konačno dobija svoj nastavak
Nakon što je Cyberpunk 2077 konačno ispravio brojne greške i postao igra vredna pažnje, stižu dobre vesti za fanove – nastavak je zvanično u razvoju. CD Projekt Red je potvrdio da je sledeća igra iz ovog univerzuma ušla u fazu pretprodukcije.
Cyberpunk 2 ulazi u pretprodukciju – Project Orion više nije tajna
Iako je još 2022. godine CD Projekt Red najavio “Project Orion” kao plan za širenje Cyberpunk univerzuma, sada je jasno da se radi o pravom nastavku igre. Kompanija je objavila da je tim nedavno završio konceptualnu fazu projekta, čime je zvanično započeta pretprodukcija Cyberpunka 2.
„Pre nekoliko nedelja, tim iz CD Projekt Red-a zadužen za sledeću veliku igru u Cyberpunk univerzumu završio je fazu koncepta,“ stoji u saopštenju. „Kao rezultat toga, Cyberpunk 2 – ranije poznat kao Project Orion – sada ulazi u sledeću fazu razvoja.“
Ipak, valja imati na umu da je pretprodukcija još uvek daleko od završene igre, a nakon problema sa prvim izdanjem, očekuje se da će studio ovaj put biti mnogo oprezniji i pažljiviji u razvoju.
Paralelno s ovim vestima, CDPR je otkrio da je ekspanzija Phantom Liberty do sada prodata u 10 miliona primeraka. Ovaj dodatak je lansiran krajem 2023. za PC i konzole, kao deo Cyberpunk 2077: Ultimate Edition, koji uključuje osnovnu igru i sav dodatni sadržaj. Ultimate Edition uskoro stiže i na Switch 2 i macOS.
Izvor: Engadget