Data centri 2024

realme 12: Oda stilu u duhu ramonde

Segment pristupačnih pametnih telefona danas ima bezbroj opcija koje možete razmatrati. Svi su prilagođeni različitim potrebama i preferencijama, ali glavni nedostatak mnogih modela je loš dizajn i nedostatak privlačnosti. Međutim, ako vam je pored dobrih performansi važan i estetski momenat, realme ima model za vas – realme 12 5G, najnoviji pristupačni dodatak realme 12 seriji pametnih telefona, pored realme 12+ 5G. Ponudu takođe čine realme 12 Pro i 12 Pro+ 5G pametni telefoni, o kojima smo već pisali.

PCPress.rs Image

Iako realme 12 nema poleđinu od veganske kože kao realme 12 Pro+ model, i dalje poseduje privlačnu zadnju stranu. Twilight Purple varijanta koju smo testirali izgleda posebno lepo, naročito pod svetlom. Sjajni okvir metalnog finiša i veliko kružno ostrvo sa sočivima kamera u sredini takođe daju telefonu šarmantnost i privlačnost. Zadržana je šara nalik rajsferšlusu koja se spušta niz zadnji deo telefona, i dopalo nam se što je ovog puta ona mnogo diskretnija. Nema kontrastnih boja i to pomaže u kreiranju minimalističkog izgleda. Zadnja strana ima mat završnu obradu, što telefon čini relativno otpornim na ostavljanje otisaka.

PCPress.rs Image

realme 12 5G nema zakrivljen dizajn kućišta i ekrana, što se nekim korisnicima možda neće dopasti, međutim nemamo ništa protiv jer telefon lepo leži u ruci. Prekidač za jačinu zvuka, zajedno s tasterom za uključivanje sa senzorom otiska prsta, nalazi se sa desne strane, a na dnu ćete pronaći zvučnik, USB-C port i 3,5-mm audio-port što je veliki plus i retkost danas, a posebno je važna opcija za audiofile koji vole i cene dobar zvuk jer će na taj način moći da povežu svoje omiljene slušalice. Na vrhu ćete pronaći drugi zvučnik, sekundarni mikrofon i slot za dve SIM kartice, to jest jedno od ta dva mesta je namenjeno za microSD ukoliko nemate dve SIM kartice.

PCPress.rs Image

Ono na šta prvo naiđete kada uzmete realme 12 5G telefon u ruke jeste ekran od 6,72 inča. S obzirom na to da je ovo osnovni model u seriji, nema OLED ekran. Umesto toga, tu je IPS LCD panel koji je vrlo zadovoljavajuć, a boje su svetle i žive. Korisnici čak mogu da biraju između živopisnih i prirodnih režima boja u podešavanjima, pa čak i da podese temperaturu boje po svom ukusu. Ekran je svetao, s maksimalnom osvetljenošću od 950 nita, što olakšava da vidite sve čak i pod zaista jakim svetlom. Pored toga, imate i brzinu osvežavanja do 120 Hz. Dinamička brzina osvežavanja čini gledanje video-zapisa vrlo ugodnim, pa čak i samo prolazak kroz meni je vrlo udoban. Ali oni koji će najviše uživati u ovome su igrači.

Pročitajte i:  realme je postao TOP 4 brend u Evropi i zvanično je najavio dolazak realme GT serije sa AI funkcijama

Android 14 s realme UI 5.0 korisničkim interfejsom

Kada gledate video-zapise s prijateljima, dobijate pristojne stereo-zvučnike. To znači da ne morate previše da brinete da će vam prst blokirati donji zvučnik, a ako želite bolje iskustvo slušanja, preporučili bismo vam da koristite audio-port od 3,5 mm ili uparite Bluetooth slušalice.

Za razliku od 12+ i 12 Pro+, realme 12 dolazi sa dve zadnje kamere. Glavna kamera koristi senzor od 108 MP i uparen je sa senzorom dubine od 2 MP. Za selfije dobijate prednju kameru od 8 MP. Na dnevnom svetlu i dobro osvetljenim okruženjima, fotografije su oštre i imate lepu zasićenost boja i kontrast. Čak i kada koristite zum od 3x, fotografije su i dalje lepe. Međutim, oštrina opada kada zumirate preko 3x, postaje zrnasta i gubi detalje. Kod noćnih snimaka postoji prostor za unapređenje, što će se, nadamo se, popraviti s novim update-ima, a do tada algoritam veštačke inteligencije dosta pomaže. Telefon može da snima maksimalno 1080@30fps, dok je sama stabilizacija malo ispod očekivanja.

PCPress.rs Image

realme 12 5G pokreće MediaTek Dymensity 6100+. Telefon koji je bio kod nas na testu dolazi sa 8 GB RAM-a, koji se može proširiti za dodatnih 8 GB, na ukupno 16 GB, zajedno sa 256 GB interne memorije. Kao što je ranije pomenuto, možete proširiti skladište putem microSD kartice, ali i bez proširivanja memorije ovo što dobijate je sasvim dovoljno za obavljanje svih dnevnih zadataka i uživanje i čuvanje u svim multimedijalnim sadržajima. Dymensity 6100+ je relativno moćan čipset i može lako da se nosi s vašim svakodnevnim zadacima bez ikakvog seckanja ili usporavanja. To uključuje pregledanje društvenih mreža, gledanje video-zapisa na YouTube-u, slanje mejlova i još mnogo toga. Čak i ako ostavite aplikacije da rade u pozadini i koristite plutajuće prozore, nećete osećati da telefonu nedostaje snage.

PCPress.rs Image

realme 12 radi na Android-u 14 s realme UI 5.0. Ako ste ikada ranije isprobali realme telefon, sigurno ćete se osećati kao kod kuće. Čak i ako prvi put koristite Android, on je lep i jednostavan za korišćenje. Iako su karakteristike realme UI 5.0 lepe, tu je mnoštvo preinstaliranih aplikacija koje dolaze s realme 12 modelom. Dok su neke aplikacije korisne, kao što je recimo Facebook, ostale nepotrebno zauzimaju dragocenu memoriju, ali to se lako rešava deinstalacijom.

Pročitajte i:  realme 12 Pro: Harmonija stila i performansi

Baterija na realme 12 5G je standardna od 5.000 mAh, a uparena s Dymensity 6100+ čipsetom, traje prilično dugo. Lako može da izdrži ceo dan uprkos konstantnom fotografisanju, gledanju video-zapisa i još mnogo toga. Što se tiče punjenja, uz telefon dolazi brzi punjač od 45 W.

PCPress.rs Image

Za kraj ostaje pitanje – da li je realme 12 5G telefon koji treba da nabavite? Ako vam je budžet ograničen, nećete biti razočarani. Imate relativno moćan čipset koji može da obrađuje grafički intenzivne naslove zajedno s vašim svakodnevnim zadacima. Takođe, dobijate pristojnu kameru i relativno dugo trajanje baterije po ceni od samo 37.999 dinara.

Korisna adresa: realme.com/global

Facebook komentari:
SBB

Tagovi: ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *