BIZIT 11 - prvi dan

Aplikacije kompanijama za praćenje šalju više podataka nego što se očekuje

Ako ste neko ko zaista vrednuje svoju privatnost, onda nedavni izveštaj The Washington Post-a će vas možda malo potresti. Prema izveštaju, The Washington Post se udružio sa firmom za privatnost Disconnect i otkrili su da mobilne aplikacije šalju veliku količinu podataka nazad u kompanije za praćenje.

PCPress.rs Image

Znamo da nas aplikacije u određenoj meri prate, ali je u izveštaju ustanovljeno da je ovo mnogo više od onoga što mislimo da se šalje. Autor izveštaja Geoffrey Fowler piše: „Nedavno u ponedeljak naveče, desetak marketinških kompanija, istraživačkih firmi i drugih kompanija koje grabe lične podatke dobilo je izveštaje sa mog iPhone-a. U 23:43 časova, kompanija pod nazivom Amplitude je saznala moj broj telefona, mejl adresu i tačnu lokaciju. U 3:58 ujutro, druga zvana Appboy je dobila digitalni otisak mog telefona. U 6:25 sati, kompanija za praćenje Demdex uspela je da identifikuje moj telefon i pošalje listu drugih takvih kompanija sa kojima se povezao.“

Kako 9to5Mac ističe, praćenje aplikacija nije novo i nije uvek loše. U nekim slučajevima, možda će biti potrebno da neke aplikacije rade. Sa portala takođe primećuju da je obično neškodljivo kada programeri žele da znaju koje se funkcije aplikacije koriste a koje ne. Međutim, kako se navodi u izveštaju, postoji nedostatak transparentnosti gde vrlo mali broj korisnika zapravo zna gde se njihovi podaci šalju, ili kada se šalju. To znači da pokušaj zaštite naše privatnosti može biti težak ako ne znamo gde podaci odlaze.

Pročitajte i:  Južna Koreja kaznila Metu sa 15 miliona dolara

Izvor: Ubergizmo

Facebook komentari:
Računari i Galaksija
Tagovi: ,