BIZIT 11 - prvi dan

Microsoft menja ime Bing Chat-a u Copilot

Microsoft rebrendira Bing Chat i sada ga jednostavno naziva „Copilot“, dajući svom generativnom AI asistentu konzistentan identitet u svim svojim proizvodima. Slično tome, Bing Chat Enterprise će takođe biti poznat samo kao Copilot, i biće opšte dostupan od 1. decembra.

PCPress.rs Image

Uniformni naziv usluge kroz ceo Microsoft ekosistem

I dalje će biti besplatan za određene Microsoft 365 licence, koje će uključivati F3 naloge za radnike na prvoj liniji, iako je cena od 5 dolara po mesečna samostalna pretplata biće dostupna i tog dana. Copilot je zasnovan na najnovijim modelima OpenAI, GPT-4 i DALL-E 3, a kompanija kaže da neće čuvati upite i odgovore. Microsoft uopšte neće videti interakcije koje se dešavaju unutar Copilot-a i neće koristiti razgovore korisnika za dalje obučavanje osnovnih modela. Pored najave rebrendiranja Bing Chat-a, Microsoft je na svom događaju Ignite AI takođe otkrio da daje Copilot za Microsoft 365 više opcija personalizacije. Korisnici će moći da postave željeno formatiranje, stil i ton, počevši od Word-a i PowerPoint-a, a kasnije i sa drugim aplikacijama.

Pročitajte i:  Microsoft optužuje Google da tajno finansira regulatorne kampanje

U timovima, Copilot će dobiti mogućnost da vodi beleške tokom sastanka počevši negde sledeće godine. Korisnici će čak moći da kažu pomoćniku da uključi specifične informacije — mogu, na primer, da obezbede da primedbe saradnika budu u beleškama sa sastanka tako što će zamoliti kopilota da „Citira [ime saradnika].“ Oni takođe mogu imati pomoć Copilota na sastanku kako bi pružili odgovore u hodu kada je to potrebno bez omogućavanja transkripcije. Pomoćnik može čak da navede i vizualizuje diskusije u timovima u zajedničkom prostoru na beloj tabli kome svi učesnici mogu da pristupe. Na timskim kanalima, korisnici će moći da koriste Copilot da sintetišu dugačke postove ili pregledaju ključne događaje tokom dana.

U Outlook-u, Copilot će moći da pročešlja detalje pozivnica, povezane e-poruke i relevantne dokumente kako bi napravio rezime događaja koje korisnici mogu brzo da pregledaju počevši od proleća sledeće godine. Funkcija koja „uskoro“ dolazi u Word omogućiće korisnicima da lako razaznaju najnovije promene u dokumentu jednostavnim postavljanjem pitanja Copilotu, kao što je „Kako da vidim šta se promenilo u ovom dokumentu?“ A u PowerPoint-u, korisnici će moći da koriste sredstva korporativnog brenda i lako ih ponovo zamišljaju koristeći vizuelne elemente generisane veštačkom inteligencijom. Ovo su samo neke od Microsoftovih najava na Ignite-u, koje takođe uključuju dva nova interna AI čipa, Azure Maya AI Accelerator i Azure Cobalt CPU.

Pročitajte i:  Windows 11 i dalje polako sustiže Windows 10

Izvor: Engadget

Facebook komentari:
Računari i Galaksija
Tagovi: