Pokloni za geek-a | PC Press

Severnokorejski IT stručnjaci špijuniraju poslove širom Evrope

Severnokorejski agenti koji rade kao IT migrantski radnici se infiltriraju u kompanije u Evropi upozoravaju agencije za sajber bezbednosti.

PCPress.rs Image

Dok je Amerika glavna meta severnokorejskih špijuna, „IT ratinici“, nedavno su otkriveni u više država Evrope što ukazuje na sve veću globalnu pretnju.

Datalab serveri

Grupa iz Demokratske Narodne Republike Koreje koristi nove taktike kao što je pojačana iznuda kako bi svoje agente postavila unutar organizacija. Ovim se povećava rizik od korporativne špijunaže, krađe podataka i poremećaja sa značajnim fokusom na Evropu.

Istraživači upozoravaju da agenti izmišljaju reference i koriste dodatne podatke i ličnosti koje bi garantovale njihov kredibilitet. Slični postupci su primećeni u Nemačkoj i Portugalu.

Stručnjaci za sajber bezbednost sumnjaju da su ovi IT ratnici pod povećanim pritiskom što ih navodi da usvoje agresivnije mere kako bi zadržali svoj tok prihoda od iznuđivanja većih organizacija. Stručnjaci upozoravaju da je reč o mreži koja se jako brzo širi i upozorava poslodavce širom Evrope da obrate pažnju prilikom agnažovanja IT radnika.

Izvor: independent.co.uk

Facebook komentari:
Tagovi: , , ,