Meta uklonila 10 miliona Facebook naloga
Meta je saopštila da je od početka godine uklonila oko 10 miliona Facebook naloga zbog lažnog predstavljanja.

Meta je saopštila da je uklonila oko 10 miliona naloga zbog lažnog predstavljanja. Reč je o naporu kompanije da se izbori sa „neželjenim sadržajem“.
Ova akcija je deo šireg napora Mete da učini Facebook relevantnijim i autentičnijim uklanjajući spam kao i sadržaj koji je kreiran pomoću AI. Meta uvodi i strožije mere za promociju originalnih objava kreatora.
Facebook je preduzeo mere i protiv 500.000 naloga za koje je utvrđeno da se bave neautentičnim ponašanjem i da šire spam. Ove mere podrazumevaju snižavanje ranga komentara i smanjenje distribucije sadržaja, što su potrebne mere za monetizaciju objava naloga.
Meta je naglasila da neoriginalni sadržaj ne može da se deli bez navođenja autora. Do sada je Facebook bio preplavljen ovakvim ponašanjem. Međutim, Meta je ukazala da sada raspolaže sa tehnologijom koja može da otkrije duplirane video snimke i da smanji distribuciju takvih sadržaja.
Izvor: cnbc.com


