BIZIT 2024

5 aplikacija za kalendar koje bi trebalo da koristite umesto Google kalendara

Iako je Google Kalendar nesumnjivo široko korišćen alat za zakazivanje sastanaka, termina i događaja, njegovi nedostaci postaju očigledni kako se vaši radni zadaci šire. Pouzdan kalendar je neophodan saputnik za zaposlene profesionalce. Srećom, postoji mnoštvo aplikacija za kalendar bogatih funkcijama koje mogu olakšati vaš život. Evo pet najboljih alternativa Google Kalendaru koje će vam pomoći da preuzmete kontrolu nad svojim vremenom kao nikada pre.

PCPress.rs Image

LeaderTask

LeaderTask nije samo alternativa za Google Kalendar. Sa kalendarom, zadacima, upravljanjem timom, kolaboracijom, fokus režimom, Pomodoro tajmerom i još mnogo toga, može biti ultimativni poticaj produktivnosti za vaš radni tok. Za razliku od nekih alternativa za Google Kalendar, LeaderTask ima nativne aplikacije na svim popularnim platformama, nudeći dosledno iskustvo na vašim omiljenim uređajima. Lista funkcija uključuje obaveštenja i podsetnike, mogućnost kreiranja zadataka iz emailova, deljene projekte, ponavljajuće zadatke, oznake za bolju organizaciju, dnevni planer, statistiku tima, različite prikaze projekata kao što su Kanban table, Gantovi grafikoni i još mnogo toga. Fokus je zanimljiv dodatak gde aplikacija skriva ostale zadatke i zadatke sa glavnog prikaza i omogućava vam da se fokusirate samo na glavne zadatke. Jedino što je nezadovoljavajuće kod LeaderTask-a je njegov korisnički interfejs. Interfejs izgleda zastarelo i mogao bi da se osveži kako bi parirao etabliranim rivalima.

Notion Calendar

Da li ste iznenađeni što vidite kalendar u ponudi popularne aplikacije za produktivnost, Notion? U junu 2022. godine, Notion je kupio poznatu aplikaciju za kalendar koja radi na više platformi, Cron, i integrisao njene funkcije pravo u glavni Notion radni prostor. Bilo da koristite Notion na desktopu ili na vebu, vaš nedeljni ili mesečni raspored je na samo jedan klik udaljen. Kao što biste očekivali od Notion proizvoda, njihov kalendar prati minimalistički pristup bez preskakanja važnih funkcija. Nudi prikaze meseca, nedelje i vremenske linije, nekoliko opcija za prilagođavanje, dvosmernu sinhronizaciju sa Google Kalendarom, podršku za prevlačenje i ispuštanje, ponavljajuće događaje i zadatke i još mnogo toga. Jedna od najboljih funkcija Notion Kalendara je njegova integracija sa vašim trenutnim Notion stranicama. Možete lako povezati svoj kalendar sa postojećom bazom podataka i pregledati predstojeće sastanke sa jednog mesta. Ipak, ne podržava Outlook i iCloud Kalendar.

Fantastical Calendar

Sledeći na listi je ekskluzivni kalendar za Apple uređaje, Fantastical Calendar. Ima nativne aplikacije samo za iPhone, iPad, Mac i Apple Watch. Podržava sve popularne usluge kalendara kao što su Google, iCloud i Microsoft 365. Za razliku od drugih aplikacija, Fantastical koristi prirodan jezik za kreiranje događaja i zadataka. Na primer, možete jednostavno uneti “Sastanak sa Harvijem u petak u 13:00” i on će odmah kreirati taj unos u kalendaru, štedeći vam nekoliko klikova. Fantastical se ističe svojim prelepim korisničkim interfejsom. To je jednostavno najlepša alternativa za Google Kalendar na listi. Njegove funkcije uključuju vremenske prognoze, integraciju sa aplikacijama za video konferencije, šablone za događaje i zadatke (neophodno za zaposlene ljude), prilagođene boje događaja, veliki broj macOS vidžeta, podršku za Handoff i još mnogo toga. Ako ste duboko integrisani u Apple ekosistem, nećete pogrešiti sa njim. Fantastical je nekada imao model jednokratne cene, ali je kompanija prešla na pretplate, sa cenama koje počinju od 7 dolara mesečno ili 57 dolara godišnje.

Thunderbird

Dok je Thunderbird poznat po svom elegantnom upravljanju emailom, Mozilla-in proizvod takođe sadrži sposobnu integraciju kalendara. Thunderbird je nekada izgledao prilično zastarelo, ali kompanija je potpuno preokrenula situaciju sa Thunderbirdom 128 Nebula. Izgleda moderno, brzo, stabilno i može zameniti vašu Google Kalendar konfiguraciju sa stilom. Sa emailovima, zadacima, kalendarima i upravljanjem kontaktima, Thunderbird može biti vaš centar za produktivnost tokom napornog dana. Podržava Google Kalendar i omogućava vam kreiranje emaila sa svim relevantnim informacijama kao što su kategorije, status, podsetnici, opisi i prilozi za događaje. Thunderbird takođe podržava više tabova kako bi korisnicima omogućio da neprimetno prelaze između različitih dodataka. Kao i uvek, Thunderbird je potpuno besplatan za preuzimanje i korišćenje, a ima nativne aplikacije na svim glavnim platformama.

Microsoft Outlook

Govoreći o najboljim alternativama za Google Kalendar, kako bismo mogli izostaviti njegovog glavnog rivala sa liste? Još 2015. godine, Microsoft je kupio popularnu uslugu pod nazivom Sunrise Calendar i integrisao je sa Outlook inbox-om za Microsoft 365 korisnike. Nakon što je stekao ranu prednost, Microsoft je poboljšao svoju kalendarsku uslugu kroz brojna ažuriranja, čineći je jednom od najboljih dostupnih aplikacija za kalendar. Podržava i Outlook i Gmail kalendare, i omogućava vam da se pretplatite na neki od njih putem veba ili preko fajla. Kao Microsoft 365 proizvod, ima čvrstu integraciju sa Microsoft Teams-om. Takođe možete dodati Google Meet ili Zoom kao dodatak i brzo zakazati svoje video sastanke. Outlook takođe nadmašuje Google Kalendar sa svojim sportskim i TV rasporedom. Na primer, možete pratiti svoj omiljeni NFL tim ili Formulu 1 i proveravati njihov predstojeći raspored direktno iz prikaza kalendara. Outlook ima nativne aplikacije na svim glavnim platformama, i besplatan je za preuzimanje i korišćenje.

Iako je Google Kalendar popularan, definitivno nije savršen za svakoga. Korisnici Mac-a će voleti Fantastical, dok će Notion entuzijasti ceniti njegov integrisani kalendar. Thunderbird je savršen za one koji prioritet daju privatnosti, a Outlook je odličan ako ste u Microsoft 365 ekosistemu. U svakom slučaju, ne možete pogrešiti i nećete propustiti Google Kalendar kada prebacite svoj radni tok na bilo koju od ovih alternativa.

Izvor: Xda-developers

Facebook komentari:
Računari i Galaksija
Tagovi: ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *