Top50 2024

Meta AI je sada prijatelj koji pamti sve o vama

Meta AI želi da postane više poput vašeg dobrog prijatelja koji pamti sve važne detalje o vama, a manje poput bezličnog AI četa.

PCPress.rs Image

Da li AI koji zna šta volite i gde živite čini da ga više želite koristiti?

Meta uvodi ažuriranja svog AI asistenta na Messenger, WhatsApp, Facebook i Instagram u SAD-u i Kanadi upravo s tim ciljem.

Korisnici koji koriste Meta AI mogu primetiti da on pamti mnogo više detalja između razgovora, uključujući i neke informacije preuzete sa njihovih profila na povezanim platformama, čime se preporuke personalizuju.

“Memory Boost” funkcija – šta je novo?

Nova funkcija, nazvana Memory Boost, radi upravo ono što ime sugeriše. Meta AI sada može pamtiti ključne informacije koje podelite u direktnim razgovorima. Na primer, ako spomenete da volite planinarenje ili da govorite italijanski, Meta AI će to zapamtiti i koristiti te informacije u budućim interakcijama.

Prijatelj koji pamti kako volite kafu je dobar prijatelj. Ali da li je isto ako je taj “prijatelj” AI koji prati vaše sklonosti prema brunču, planove za vikend i muzičke umetnike koje slušate, ostaje za diskusiju. Sistem je takođe osetljiv na kontekst – ako kažete da ste vegan dok tražite ideje za doručak, Meta AI će to zapamtiti i prestati da vam predlaže omlete ili fritate. Ova funkcija pamćenja odnosi se isključivo na direktne razgovore i ne primenjuje se na grupne čatove, a korisnici u svakom trenutku mogu obrisati podatke koje je AI zapamtio.

Pročitajte i:  AI sistemi kao bolji meteorolozi

Više od ličnosti – Meta AI i vaši podaci

Meta AI ne pamti samo vaše osobine i sklonosti. Personalizacija se dodatno oslanja na podatke koje delite preko Meta platformi. Na primer, ako tražite aktivnosti za porodicu tokom vikenda, Meta AI bi mogao da predloži lokalni koncert, uzimajući u obzir vašu lokaciju, nedavne pretrage i činjenicu da ste spomenuli da imate dvoje dece.

Novi nivo personalizacije

Iako ovakav nivo personalizacije nije potpuno nov, razlika je u sposobnosti Meta AI asistenta da kombinuje informacije iz više izvora – vašeg istorijata četa, profila i navika gledanja – kako bi ponudio relevantne preporuke.

Ova strategija ima smisla, jer Meta pokušava da se izdvoji u svetu AI asistenata poput ChatGPT-a i Google Gemini-ja. Meta očigledno želi da ugradi Meta AI u svoju postojeću mrežu platformi koje milioni ljudi svakodnevno koriste. Na kraju krajeva, zašto biste otvarali posebnu AI aplikaciju kada možete jednostavno pitati Meta AI direktno na WhatsAppu ili Facebooku?

Izvor: Techradar

Facebook komentari:
Računari i Galaksija
Tagovi: , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *