Top50 2024

OneCell Diagnostics – pomoću veštačke inteligencije smanjivanje ponovne pojave raka

Startup OneCell Diagnostics, specijalizovan za preciznu onkologiju, dobio je 16 miliona dolara u Series A rundi finansiranja kako bi razvio svoju tehnologiju i proširio poslovanje. 

PCPress.rs Image

Značajan korak ka preciznijoj dijagnostici i boljoj nezi za pacijente obolele od raka

Fokus kompanije je na smanjenju stope ponovne pojave raka pomoću sopstvene tehnologije krvnih biopsija i analize tumorskih ćelija uz pomoć veštačke inteligencije (AI).

Problem koji rešavaju

Rak, jedan od najsmrtonosnijih zdravstvenih problema, prema procenama Svetske zdravstvene organizacije, do 2050. godine će pogoditi preko 35 miliona ljudi širom sveta, što je porast od 77% u odnosu na 2022. godinu. Iako je broj preživelih od raka dostigao 53,5 miliona, stopa recidiva varira između 15% i 100%, u zavisnosti od tipa raka i stadijuma. Trenutno ne postoje dovoljno efikasna rešenja za dijagnozu koja bi pomogla u smanjenju ponovne pojave bolesti.

Rešenje koje nudi OneCell

OneCell je razvio tehnologiju krvnih biopsija koja koristi cirkulišuće tumorske ćelije (CTC) za detekciju raka. Za razliku od tradicionalnih metoda poput PET CT-a, MRI-a ili biopsije tkiva, ova metoda koristi samo 10 ml krvi. Krv se prikuplja kod pacijenata kod kuće, a uzorci se analiziraju u laboratoriji kombinovanjem naučnih metoda i AI tehnologije nazvane True-Single-Cell-Multi-omics.

Pročitajte i:  Bluesky: Ko koristi postove za treniranje AI sistema?

Njihova inovacija pruža do 100 puta više informacija nego trenutno dostupne tečne biopsije, tvrdi suosnivač i direktor kompanije Mohan Uttarwar.

Digitalna podrška kroz aplikaciju iCare

OneCell je razvio aplikaciju iCare, koja pomaže onkolozima u interpretaciji rezultata testova korišćenjem AI i mašinskog učenja. Cilj je da se precizna onkologija uvede u praksu svakog onkologa širom sveta.

Poslovni model i širenje

OneCell trenutno posluje u Indiji, gde je testirao svoj proizvod na skoro 10.000 pacijenata i sarađuje s nekim od najpoznatijih bolnica, uključujući Apollo, Fortis i Tata Memorial Hospital. Njihov model je B2B2C (poslovanje preko onkologa i bolnica).

Planiraju proširenje na američko tržište s fokusom na pacijente s recidivima raka, izbegavajući početne dijagnoze zbog strogih regulatornih pravila u SAD-u. Testovi će biti dostupni kroz lokalne partnere za biomarkere, a kompanija već ima saradnju s univerzitetima kao što su Harvard i Stanford.

Kompanija planira da dostigne više od 1.000 onkologa i milion pacijenata u narednom periodu, što predstavlja značajan korak ka preciznijoj dijagnostici i boljoj nezi za pacijente obolele od raka.

Izvor: Techcrunch

Facebook komentari:
Računari i Galaksija
Tagovi: ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *