OpenAI donosi svoj alat za web pretragu
ChatGPT pretraga, OpenAI-ovo iskustvo veb pretrage zasnovano na veštačkoj inteligenciji, sada je uživo za sve korisnike ChatGPT-a — sa nekoliko novih funkcija.
Podrazumevano, ChatGPT će automatski odrediti koja pitanja će usmeriti kroz ChatGPT pretragu, ili korisnici mogu da dodirnu novu ikonu „Pretraži web“ u interfejsu ChatGPT. ChatGPT pretraga prikazuje sažete odgovore iz različitih izvora na mreži, kao i „bogati“ sadržaj kao što su ugrađene fotografije i YouTube video snimci.
ChatGPT pretraga pokrenuta je u oktobru kao evolucija OpenAI-ovog SearchGPT prototipa, predstavljenog ovog leta. Pokretana fino podešenom verzijom OpenAI-jevog GPT-4o modela, ChatGPT Search prikazuje informacije sa veba — kao što su sportski rezultati, vesti, kotacije akcija i još mnogo toga — zajedno sa linkovima do relevantnih izvora.
ChatGPT pretraga je prvobitno bila dostupna samo za premium ChatGPT pretplatnike. Sada mu mogu pristupiti i korisnici koji ne plaćaju.
Na kraju, ChatGPT pretraga je sada dostupna u naprednom glasovnom režimu, OpenAI-ovoj funkciji razgovora u realnom vremenu za ChatGPT. U narednim danima, korisnici će moći da pristupe ažuriranim veb informacijama dok koriste napredni glasovni režim na mobilnom ili desktopu.
Neki izdavači su protestovali protiv alatki za pretragu koje pokreće veštačka inteligencija, kao što su ChatGPT Search, Perplexity i Google-ovi pregledi veštačke inteligencije, rekavši da prete da će kanibalizovati saobraćaj na sajtovima sa kojih dobijaju svoje informacije. Jedna studija je otkrila da samo pregledi veštačke inteligencije mogu negativno da utiču na oko 25% saobraćaja objavljivača zbog uklanjanja naglaska na linkovima ka web stranicama.
OpenAI kaže da je ugradio povratne informacije od partnera o tome kako ChatGPT pretraga odlučuje koji su članci najrelevantniji za upit, kao i određivanje dužine rezimea i citata za članke.
Izvor: techcrunch.com