BIZIT 11 - prvi dan

Google Meet dodaje emoji reakcije i poboljšanja propusnosti

Kako se učenje na daljinu nastavlja, Google Meet uvodi pregršt novih funkcija, uključujući emoji reakcije kako bi pomogao učenicima da se bolje izraze.

PCPress.rs Image

Više kontrola moderiranja za nastavnike

Google kaže da je njegov „prvi prioritet“ u Meetu „osigurati da sastanci budu sigurni i zaštićeni“. Prošle godine je blokirao anonimne korisnike i omogućio nastavnicima da kontrolišu ko može da chat-uje i prisustvuje. Nove funkcije tokom narednih meseci uključuju: završetak sastanak za sve, uključujući i one u breakout sobama, kako biste sprečili nenadgledanu diskusiju nakon odlaska nastavnika (uskoro), isključenje tona (mute) svih učesnika istovremeno (narednih nekoliko nedelja), kontrola od strane host-a mogu li studenti da urade unmute (april), ključne kontrole moderiranja u Android i iOS aplikacijama (u dolazećim mesecima). U međuvremenu, Google poboljšava integraciju između Classroom-a i Meet-a, što se očekuje kasnije ove godine.

Breakout sobe uskoro će možći da budu unapred zakazane u Google kalendaru, dok će vam administratorska kontrola omogućiti da odredite da li se nalozi iz druge škole mogu pridružiti pozivima. Ovo će olakšati stvari kao što su veze učenika širom okruga, mogućnosti profesionalnog razvoja za nastavnike i spoljne govornike koji posećuju čas.

Pročitajte i:  Možda znamo datum kada će Google lansirati Android 16 – i evo šta nas očekuje

U avgustu, Google Meet dodaje emoji reakcije kao „lagan, neometan način“ za reagovanje i uključivanje u nastavu. Hand dugme na dnu ekrana otvara panel koji prikazuje niz reakcija – kojima administratori upravljaju – sa mogućnošću podešavanja tonova kože emoji-ja. I dalje ostaje mogućnost virtuelnog podizanja ruke. Google će u narednim mesecima optimizovati Meet da bi bolje radio na vezama sa malim propusnim opsegom, a za one koji ne mogu da pohađaju onlajn čas, nastavnici će moći da podele transkripte sastanaka sa učenicima.

Izvor: 9to5google

 

Facebook komentari:
Računari i Galaksija
Tagovi: ,