Pokloni za geek-a | PC Press

Intel izdvaja svoju Network i Edge grupu

Intel nastavlja da optimizuje svoje poslovanje. Kompanija planira da izdvoji svoju Nework i Edge grupu, koja je odgovorna za proizvodnju čipova za telekomunikacionu industriju, kako je prvobitno objavio CRN (crn.com). Intel će biti glavni investitor u samostalnom poslu i tražiće spoljni kapital.

PCPress.rs Image

Pričalo se da Intel u maju traži kupca za svoje Network i Edge grupe. Ovaj posao je ostvario prihod od 5,8 milijardi dolara u 2024. godini.

Datalab serveri

Ova strategija deluje slično odluci kompanije da izdvoji RealSense, svoje bivše poslovanje sa tehnologijom stereoskopskog snimanja, ranije ovog meseca. Intel je odlučio da izdvoji RealSense tokom mandata bivšeg izvršnog direktora Pata Gelsingera i kompanija je samostalno krenula sa 50 miliona dolara rizičnog finansiranja.

Izvor: TechCrunhc

Facebook komentari:
Pročitajte i:  Huawei najavljuje novu AI infrastrukturu
Tagovi: , , , , ,